Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ocak 2022 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Onkoloji’de ‘GELİŞİM’ Zamanı

 

Mega Radyo’da Perşembe sabahları canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta kanser ile ilgili konular konuşuldu.

Mega Radyo’da Perşembe sabahları canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta kanser ile ilgili konular konuşuldu. Mega Medya Grubu Genel yayın yönetmeni, deneyimli gazeteci, usta radyocu Semir Yazıcı’nın sunduğu Programın canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı. Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, kanser ve tedavisi ile ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Özel Gelişim Hastanesinin başarılı hekimlerinden Tıbbi Onkoloji Uzmanı. Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, kanserin nedenleri, tanısı ve tedavisi, kemoterapi, radyoterapi ve kanser tedavisinde gelişen tedavi yöntemleri gibi konular hakkında önemli bilgiler verdi.

Dünyada en önemli sağlık sorunlarının başında gelen kanserin son yıllarda büyük artış gösterdiğini söyleyen Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, “Kanser, vücutta meydana gelen normal dışı ya da tıptaki tabiriyle atipik hücreler yüzünden meydana gelen hastalıkların tümüne verilen isimdir. Kanserin meydana geldiği doku ve organa bağlı olarak belirtileri farklı olabilir. Bir akciğer kanseri öksürük ve kan tükürme gibi belirtilerle ortaya çıkarken, kalın bağırsak kanserlerinde kabızlık görülebilir. Söz konusu olan, hangi organı tutarsa tutsun hastaların vücudunda yıkıma yol açan bir hastalıktır.

Kemoterapi, kanser hücrelerini yok etmek veya çoğalmalarını yavaşlatmak için ilaç kullanılmasıdır. Bazı kemoterapiler damar yoluyla (iğne ile damar içine) verilirken diğerlerinde yutmanız için haplar verilir. Kemoterapi ilaçları vücudun neredeyse her tarafına ulaştığından yayılmış olan kanserler için uygundur.

Genel olarak kanser tedavileri; çeşitli ilaçlarla uygulanan kemoterapiler, cerrahi girişimler ,radyoaktif ışınlardan yararlanılan radyoterapiler, ve hastaların yaşam kalitesini arttırmak için kullanılan tamamlayıcı tıp yöntemleri olarak sınıflandırılır. Bu tedavi yöntemlerinde bilimsel çalışmaların ve teknolojinin etkisiyle her geçen gün gelişmeler sağlanmakta ve ilerlemeler kaydedilmektedir.” dedi.

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi olarak hem Radyasyon Onkolojisi, hem de Tıbbi Onkoloji dalında hizmet vermekte olduğunu belirten Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, “vatandaşlarımız büyük zorluk ve emeklerle, şehir dışında tedavi oluyordu. Gelişim Hastanesi Teknolojik alt yapısı ve deneyimli profesyonel kadrosu ile yalnız İskenderun’a değil, bölgenin ihtiyacına tam olarak cevap verecek bir ‘Onkoloji Merkezi’ konumundadır.” dedi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur