Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Gençler Açlıktan Değil Umutsuzluktan Ölüyor!

 

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, Mega Radyo’nun canlı yayın konuğu oldu.

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, Mega Radyo’nun canlı yayın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu, Teknik yönetmenliğini Şirvan Selçuk ve Mustafa Mert’in yaptığı ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programına konuk olan

Genel Başkan Kasım Bağdu şunları dile getirdi : “Ülkemizin en büyük yer üstü zenginliği kuşkusuz ki gençlerdir. Geleceğimizin en büyük teminatıda bugünkü geçlerdir. Oldukça iyi sayılabilecek bir genç nüfusa sahibiz. Ancak bu bizim için avantaj iken biz bunun kıymetini bilmeyerek bu değerlerimizi kaybediyoruz. Üniversitede nice genç kardeşlerimiz okuyor. Hemen hemen hepsi ile görüşme fırsatımız oluyor. Ailesinin ve kendisinin bin bir emekleri ile okuduğu üniversiteden mezun olunca ne yapacağını, çalışıp çalışmayacağı bilmiyor. Bu da gelecek kaygısına neden oluyor. Kaldı ki çoğu okuyamıyor. Gerek maddi ve gerekse manevi imkânsızlıktan dolayı üniversiteyi bitirmeden bırakıp gidiyor.

Kimisi de bu tür sıkıntılarda dolayı bu yaşlardaki imkânsızlıklardan, sorunlardan bunalmış bir ruh halini alarak çaresizce kendi canına kıyıyor. Bu gün intihar den Sibel Ünli bu örneklerden biri. İntihar sebebi ne olursa olsun bu çokta önemli değil. Burada önemli olan ve dikkat çekmek istediğimiz şey ise bu yaştaki bir gencin yaşayacağı ve belki de başaracağı onca güzel hayaller, hayatlar projeler var iken kendi canına kıyması. Bu ve buna benzer bir sürü örnek var. Buda bunu gösteriyor ki gençler umuduz ve gelecek kaygısıyla karşı karşıya.

Üniversiteyi bitirdim iş bulamıyorum bir yandan da KYK borcum onu da ödeyemiyorum bana iş bulun diye binlerce talep alıyoruz. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ancak buna köklü bir çözüm bulmak gerekir. Üniversitelerdeki gençlerimiz sadece öğrenmeye yönelik değil eğitim ile devşirilmeli. Bunun için devletimizce imkânlar sağlanmalı. Evet, Allah devletimize zeval vermesin yinede gençlerimize imkânlar sağlanıyor. Ancak görünüşe bakılacak olursa bunlar yetersiz kalıyor. Üniversitelerde okuyan gençler bu gün ülkemizin geleceği için çok güzel işler başaracak kişiler olacaklardır. O yüzden gençlerimizin önünü açmalıyız destek olmalıyız. Artık başka gençlerimiz intihar haberlerini duymak istemiyoruz. Biz gençlerimizin başarılarına dünyaya bile örnek olabilecek çalışmalarını ve projelerini görmek istiyoruz” dedi.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur