Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

UĞUR FIRAT; “AHİLİK SEVGİDİR, SAYGIDIR, KARDEŞLİKTİR”

 


...Esnaf Bayramı dolayısıyla Hatay Esnaf Odaları Başkan vekili ve İskenderun Kuyumcular Ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat bir mesaj yayınladı.

Uğur Fırat mesajında şu ifadelere yer verdi: "Güzel ahlakı, sevgi ve saygıyı, yoksula sahip çıkmayı, aklı-selimi, herkesin kendi sanatı ile yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öğütleyen, Esnaf ve sanatkarlar arasındaki kardeşliği, birlikteliği pekiştiren Ahilik haftası başlamış bulunuyor.

Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Velinin düşünceleri ile ahilik geleneği yüzyıllardır geçerliliğini korumakta, günümüzün ihtiyacı olan sevgi, saygı, dayanışma ve kardeşlik gibi toplumsal değerlerimizi yücelten doğruları gözler önüne sermektedir.

Ahilik esnafların kardeşliğini ön planda tutmanın yanı sıra, geçmişte yaşanmış, bugün yaşanan, yaşanması gereken ve gelecekte de yaşatılması gereken gerçek bir yaşam disiplinidir.

Bu düşüncelerle tüm sanatkâr ve esnaflarımızınAhilik Haftasını yürekten kutluyorum. Birlik, huzur ve beraberlik içinde, bereketli ve helal kazançlar diliyorum."

Ahilik Haftası münasebetiyle İskenderun halkına ve esnafına yaraşır bir bayram yaşatacaklarını belirten HESOB Başkan vekili Uğur Fırat,  Ahilik Haftası kutlama etkinlikleriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;  “13 Mayıs çarşamba günü saat 17.00’de Büyük çarşı İşhanı önünde toplanacağız.  Buradan Mehter takımı eşliğinde ellerimizde Türk bayrakları ile Anıt alanına kadar yürüyerek halkımızı selamlayacağız.

 Anıt alanında düzenlenen etkinliğimizde ise mehteran konseri, halk oyunları gösterileri, konuşmalar ve plaket törenimiz olacak. Bunun yanı sıra halkımıza kazanlarda pişirilen ahi pilavı, künefe ve çeşitli ikramlarımız olacak. Bu etkinliği düzenlememizdeki amaç, esnaf ve halkımızı bütünleştirerek, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesini sağlamaktır. Yapılacak olan tüm etkinliklere halkımızı bekliyoruz” dedi.

 

 
Tarih       : 12 Mayıs 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur