Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Çevreciler Termik Santrale Karşı Durdu

 


...

Erzin’ in Burnaz sahiline yapımı başlanan ikinci termik santrali protesto eden çevreciler, nesli tükenme tehlikesi içinde olan caretta carettaların yuvalarını koruma altına aldılar.

Çevreciler burnaz sahiline yumurta bırakmak için gelen kaplumbağaların çalışmaya başlayan termik santral yüzünden ölümlerinin arttığını belirtti.

“Bu bir talandır!”

Kaplumbağaları korumak için protesto yapan çevreciler, hukuk mücadelesi başlattıklarını ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söylediler. Erzin Termik Santrali Karşı Platformu, Erzin Gönüllüleri Derneği, Erzin Bisiklet Kulübü Derneği ve Amanoslar Çevre Derneği, termik santrale karşı bir olarak sahilde bulunan yuvaların yanına “ Burası caretta yaşam alanıdır!” yazılı tabelalar diktiler. Amaçlarına yönelik konuşma yapan Erzin Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Ertaç, kaplumbağa yumurtalarını koruma altına aldıklarını ve yavrular yumurtadan çıkıp denize kavuşana kadar takipte olacaklarını belirtti. Başkan Ertaç, arazinin birinci sınıf tarım arazisi olduğunu söyleyerek termik santralin tarımı ve çevreyi olumsuz etkilediğini açıkladı. Hukuk kurallarına rağmen araziye termik santral yapılmasının bir suç olduğunun altını çizen Başkan Ertaç  “ Bu bir talandır. Biz mücadelemize devam edeceğiz.” sözlerini söyledi.

Adana Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Başkanı Sadun Bölükbaşı ise, Burnaz sahilinin sanayiye teslim edildiğini belirtti. Dört yıl önce yapımı başlayan termik santralin şimdi çalışmaya başlamasını ve yeni bir termik santral yapımına daha başlanmasından şikâyetçi olduğunu belirten Başkan Bölükbaşı, “Havamız, çevremiz, denizimiz ve herşeyimiz kirlendi. Mikroplu bir hava soluyoruz.” diye konuştu. Bölgede kanser hastalığının da arttığını söyleyen Bölükbaşı, yaşam olmayan bir ortamda kalkınmanın bir anlamı olmadığı değerlendirmesinde bulundu.

 
Tarih       : 15 Temmuz 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur