Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Başkan Savaş: “Arsuz Hakediyor Biz Yapıyoruz!”

 


...

Hatay Büyükşehir Belediye ( HBB)  Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz İlçesi Madenli Mahallesinde bulunan Zilli Deresinin üzerinde yapılacak köprü projesinin temelini attı.

Temel atma törenine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran Arsuz Belediyesi Başkanı Nazım Çulha, CHP Hatay milletvekillerinden Mevlüt Dudu ve Serkan Topal,  Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal ve 25. Dönem CHP milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu katılım gösterdi. Düzenlenen törende  son zamanlarda yaşanılan terör olayları neticesinde şehit düşen askerler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu.

Temel  atma töreninde konuşma yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha: Bugün burada çok önemli bir köprünün temelini atmak için toplanmış bulunuyoruz. Zilli Deresi üzerinde bulunan köprü 4-5 yıl önce deforme oldu. 3 yıl önce de tamamen yıkıldı. Şu anda temelini atacağımız köprü ilçemizde Çengen Mahallesinden başlayıp Madenli, Üçgüllük, Akçalı, Hacıahmetli, Höyük ve Höyük Avcılar Suyu karayollarına alternatif bir yol güzergahını oluşturacaktır. Bundan dolayı Arsuz ilçesi için çok önemsediğimiz  bu önemli çalışmayı Büyükşehrimize ilettik. Onlar da hızlı bir şekilde ihaleye çıkardılar ve bugün burada açılışı yapılıyor. Bu konuda başta Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş  olmak üzere Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldırana ve bu konuda emeği geçen çok sayıda teknik elemana  huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Arsuz ilçesi gördüğünüz gibi şantiye alanına döndü. Bir yılda ilçe sınırları içerisinde çok ciddi çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben bu köprünün başta Madenli Mahallesi olmak üzere bütün ilçemize bütün mahallelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. diye konuştu.

Törende bulunan vatandaşların En büyük başkan bizim başkan! ve Türkiye seninle gurur duyuyor! sloganlarıyla konuşma kürsüsüne gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş : " Çok değerli hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz. Arsuz belki son seçimde kıl payı ile bir milletvekilini kaybetti ama hizmet almayı hak etti ve kazanmaya da devam ediyor. Riyat kardeşimiz için çok üzüldük ama Arsuza daha iyi hizmet yaptığımız için Arsuz halkı adına ve belediye adına çok seviniyoruz. Çok kısa bir sürede iki köprünün de yapımına başladık. Bugün burada bu köprünün temelini atıyoruz 15-20 gün içinde de diğer 3. Köprünün açılışını yapacağız. dedi. Konuşması sık sık alkış ve tezahüratlarla kesilen Savaş: Arsuza 4 tane menfez yaptık ve 36 kilometre sathi kaplama, 22 kilometre de asfalt kaplama yaptık. Bunlarla birlikte 50 tane de sosyal tesis inşaatına başladık. Bizim bunların dışında yapmamız gereken ve buranın en çok ihtiyacı olan bir şey var; o da altyapı. Üçgüllükte yapılacak arıtma tesisi için  yakında ihaleye sunacağız. İkincisi Arsuzun bir kısım altyapısını kanalizasyonunu İskenderuna bağlayacağız. İskenderuna bağlanacak kısmın ihalesi bitti projesi yapılıyor. Üçgüllüke bağlanacak kanalizasyon projesini de hazırladık. Önümüzdeki yılın İlkbaharına kadar Arsuzun içme suyu ihalesini de yapacağız. Zilli Deresinin temel atma töreninde hayırlı olmasını diliyorum. Bütün bu köprüler bütün bu hizmetler hayırlı olsun. Arsuz hak ediyor biz de yapıyoruz. şeklinde konuştu.

Zilli deresi üzerine temeli atılan 64 metre uzunluğunda 13 metre genişliğindeki köprünün  4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

 

 
Tarih       : 06 Ağustos 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur