Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Kaplumbağalar Denizle Buluştu.

 

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Caretta Caretta ve Chelonia Mydas (Yeşil Kaplumbağa) türü deniz canlılarının üreme alanlarından biri olan Samandağ sahili, Ekim ayının ilk haftasında sıra dışı görüntülere sahne oldu.

... 

         Kaplumbağalar Denizle Buluştu.

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Caretta Caretta ve Chelonia Mydas (Yeşil Kaplumbağa) türü deniz canlılarının üreme alanlarından biri olan Samandağ sahili, Ekim ayının ilk haftasında sıra dışı görüntülere sahne oldu. Daha önce yaralı olarak tespit edilen 4 kaplumbağa MKÜ Kaplumbağa tedavi merkezinde iyileştirildikten sonra denizle yeniden buluşturuldu.

Kaplumbağa yavruları, günün ilk ışıklarıyla birlikte yuvalarından çıkarak denize yürüdü. Yaz sezonu boyunca Samandağ Kaymakamlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği tarafından, yuvaların korunması ve yumurtadan çıkan yavruların güvenliğine yönelik çalışmalar yapıldı. Son kaplumbağaların denize ulaşması ile sona eren sezonda, yaklaşık 40 bin yavrunun denizle buluştuğu, bu sayının geçen yıllara göre yüksek olduğu açıklandı.

Samandağ deniz sahilinde gerçekleşen bu görüntülere Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  MKÜ Prof. Dr. Muhammed Enes Altu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana Bölge Müdürü Etem Boz, Hatay gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, MKÜ Öğrencileri ile kalabalık bir topluluk bizzat tanık oldular.

Kaymakam Dr. Cahit Çelik yaptığı açıklamada şöyle dedi; “14 kilometre uzunluğunda önemli bir sahile sahip olan Samandağ Caretta Caretta kaplumbağaları 100’e yakın yuvasıyla 40 bine yakın yavru doğdu. Daha da geliştirilmesi için de MKÜ’nün desteklerinin sürdürülmesini istiyoruz. Caretta Caretta kaplumbağaların hastalıklarını iyileştirerek tekrar denize bırakmalarından dolayı MKÜ’nün yaptığı bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir :”Kaplumbağaların deniz kıyısında tedavi edilebileceği bir merkez oluşturulmasını arzu ettiklerini; böylelikle daha hızlı müdahale edilebileceğini ,kaplumbağalarla özdeşleşen Samandağımıza katkısı olacağını düşünüyoruz.”ifadelerinde bulundu.

 

 
Tarih       : 15 Ekim 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur