Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Devlerin Konserinde Kardeşlik Mesajları

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği Cumhuriyet Konserleri’nin kapsamında dev sanatçılar Aşık Sefai ve Musa Eroğlu Aynı sahnede buluşarak Kardeşlik mesajları verdiler.

...        Aşık Sefai ve Musa Eroğlu Konserinde Kardeşlik Mesajları

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği Cumhuriyet Konserleri’nin kapsamında dev sanatçılar Aşık Sefai ve Musa Eroğlu Aynı sahnede buluşarak Kardeşlik mesajları verdiler. Cumhuriyetin 92’nci yılında birlik ve beraberlik mesajı verebilmek amacıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin davet etiği biri sağ kesimden diğeri ise sol kesimden olan iki duayen sanatçı Musa Eroğlu ve Aşık Sefai aynı sahneden Hatay halkını türküleriyle coşturdu.

İki halk ozanının sahne aldığı konsere Hatay halkının yanı sıra, HBB Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Doç.Dr Nazan Savaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Serkan Topal, CHP Hatay Milletvekili adayları, CHP İl Başkanı Ertuğrul Gün ve farklı dinlere mensup ruhani liderler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konser ‘Biz Türkiyeyiz’ ekibinin bayrak gösterisiyle başladı. Bayrak gösterisinin ardından Ahmet Coşkun’un okuduğu şiir Hatay halkına duygulu anlar yaşattı.

Aşık Sefai, “Birlik ve beraberlik aşkı bizi buraya getirdi”

Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajlarının verildiği konserde ilk olarak Aşık Sefai sahne aldı. “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Var olsun Türk milleti ve Türk Devleti. Azatlık ruhunun yeşerdiği, inancın gönüllerde zuhur ettiği bu topraklarda birlik ve beraberlik aşkı bizi buraya getirdi. O aşk sen, ben demeden biz varız diyen insanların yüreğinde yeşeren aşktır” cümlelerinin ardından türkülerini söylemeye başladı. Aşık Sefai türkülerine semazen ve semah gösterileri eşlik etti.

Türküleriyle, şiirleriyle ve esprili hikayeleriyle halka unutulmaz bir konser yaşatan Sefai sahneye Musa Eroğlu’nu ve konuşmasını yapmak üzere Başkan Savaş’ı davet etti. İki dev sanatçının arasında konuşma yapan Başkan Savaş, “Bu iki üstadın arasında olmak bence dileklerin en büyüğüdür. 12 Eylül öncesi dualarla gönderir, eve geldiğimizde ise şükür duaları ederdi. Biz Hatay halkı olarak şükrü en iyi bilen halklardan bir tanesiyiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra 18 yıl esaret hayatı yaşadık. ‘Hatay benim şahsi meselemdir.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde biz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce yaşıyoruz. Bu nedenle hiç kimse bir Hataylı kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk Bayrağı’nın değerini bilemez. Siz iki değerli sanatçı olarak biriniz sağdan biriniz soldan ama ikiniz de Mustafa Kemal Atatürk’e ikiniz de Türkiye Cumhuriyeti’nin ay yıldızlı bayrağına bakıyordunuz bu nedenle sizi buraya davet ettik” şeklinde konuştu.

Eroğlu, “Dostça, kardeşçe bir aradayız”

Türkülerini söylemeden önce konuşma yapan duayen sanatçı Musa Eroğlu, “Bu ülkenin şu anda 1000 yıl geriye dönüp bakması gerekiyor. Biz son 15-20 yıldır birbirimizle kavga ediyoruz. Bunun nedenini düşüneceğiz ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun için Aşık Sefai’yle türkü söylemem gerekiyorsa başım üstüne. Biz burada dostça, kardeşçe aklımızı önümüze koyacağız. Sefai bu ülkeyi kötü yere götürüyorlar. Vermeyeceğiz değil mi? Ödün vermek yok” açıklamasında bulundu.

En sevilen türkülerini halkla buluşturan Eroğlu konser sonunda Başkan Savaş’ın her zaman yanında olduğunu belirterek Hatay halkına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konserin ardından sahnede el ele tutuşan iki sanatçı kardeşlik için anı fotoğrafı çektirdi.

 
Tarih       : 28 Ekim 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur