Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
26 Şubat 2024 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Rektör Dereli: Geleceğe Yatırım Yapıyoruz.

 

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli Radyo Mega’nın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Radyo Mega 97.7’de hazırlayıp sunduğu, ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programına konuk olan Rektör Dereli, İSTE olarak yapmış oldukları birçok çalışmanın yanı sıra önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi öngördükleri projeler hakkında da bilgiler verdi.

...İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli:

Gençlerimize ve Geleceğe Yatırım Yapıyoruz!

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli Radyo Mega’nın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Radyo Mega 97.7’de hazırlayıp sunduğu,  ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programına konuk olan Rektör Dereli,  İSTE olarak yapmış oldukları birçok çalışmanın yanı sıra önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi öngördükleri projeler hakkında da bilgiler verdi.

15 Eylül 2015 tarihinde fiilen göreve başlayan ve o günden bu yana yaptığı pozitif çalışmalarla İSTE‘nin kurumsal yapılanmasına hızla yön veren Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli; “İskenderun Teknik Üniversitesi olarak yeni kurulmamıza rağmen 16 ayda oldukça önemli mesafeler kaydettik. İSTE bu kısa sürede artık Türkiye’nin sayılı ve saygın Üniversiteleri arasında yerini almıştır. Sürekli inovasyon ve gelişimle, bilimsel teknolojik çalışmalarımızla Dünya üniversiteleri ile de iletişim halindeyiz ve tatlı bir rekabet ortamındayız” dedi.

Mega Radyo takipçilerinin radyolarından, telefon ve bilgisayarlarından canlı olarak ilgiyle takip ettiği Panorama programında Rektör Türkay Dereli, İSTE ile ilgili çalışma ve gelişmeleri anlatırken, söyleşi Programının yapımcısı ve moderatörü, Gazeteci Semir Yazıcı’nın sorularını da samimi bir sohbet ortamında yanıtladı.

Rektör Dereli,  kısa adı İSTE olarak lanse edilen İskenderun Teknik Üniversitesinin kısa adı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Neden İSTE! Çünkü biz istiyoruz. Çünkü İSTE’meden hiçbir şey olmuyor. Başarmanın yarısı İSTE’mektir. O zaman ki şartlarda kurumsal kimliğimizin adını belirlerken böyle başladık. İSTE adı birçok kesimden de benimsendi, destek gördü. Bunu logomuza da yansıttık. Üretmek mutluluktur diyoruz. Üreten insanlar mutludur. Bir eser üreten bir değer üreten, bir katma değer yaratan herkes mutludur. İşte biz başından beri sürekli üreten bir dinamik ve mutlu üniversite olmayı hedefledik. Öğrencilerimiz üretsin, öğretim üyelerimiz üretsin. Çalışanlarımız üretsin yenilikler yapsınlar. Bütün derdimiz yenilikçi, üretken, girişimci, pozitif bir üniversite olmaktır. Hatta Ne İSTE’rsen İSTE benden adlı Erol Evgin’in parçasını bile bizim üniversitenin jingle müziği olarak görüp motivasyon için dinliyoruz.  Bizler dolu dolu, kıpır kıpır genç bir üniversiteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Bir an önce İSTE Merkez Kampusu’nun fiziki koşullarını olgunlaştırmak, eksiklerini hızla gidermek üzere her kesimden maddi manevi desteğe daha fazla ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Rektör Dereli,  İskenderun’a yakışır bir Üniversite Kampusu’nun daha kısa zamanda tamamlanması yönündeki dileklerini belirtirken sözlerine şöyle devam etti; “Kurumsal kimlik çalışmamızı tamamlar tamamlamaz bizim ikinci planımız master plandı. Zira geleceğimizi planlamanız açısından Master plan çok önemliydi. Bu yöndeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İskenderun’un ve İSTE’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.  

İlk’lerle Dünya Standartlarına Entegre Oluyoruz!

Türkiye’de ilkleri başarmak adına yaptığımız çalışmalar arasında bilimsel teknolojiyi kullanarak teknik üniversitemizin önemli bir dalını “TEKNOVERSİTE”yi oluşturduk. TDK literatürüne TEKNOVERSİTE’yi  biz kabul ettirmeyi hedefliyoruz.  AR-GE TV çalışmamızı hayata geçirdik. Akıllı binalarımızla, İnsansız, teknolojik olanaklarla ulaşım kapsülü, Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi, Türkiye de ilk olan Çocuk Teknik Üniversitesi , çalışma laboratuarları gibi teknolojik çekirdek kampüs merkezimizi oluşturuyoruz. Fakültelerimizi daha aktif bölümler olarak güncelleştirip geliştirerek dikey ve üretken hale getirdik. Yine Türkiye’de ilk, Anayurt Güvenliği dersini uygulamaya koyduk. İSTE olarak ilkleri başararak Dünya standartlarına hızla entegre oluyoruz.  İŞKUR ile işbirliği içinde kampüste bir ofis açtık. Genç öğrencilerimiz okulu henüz bitirmeden iş dünyası ile iletişime başlayarak iş olanaklarından yararlanabilecekler. Bu olanakların yanı sıra İTSO, DTO, DOĞAKA gibi kurumlarla da işbirliği içinde sosyal yaşama adaptasyon ve entegrasyonun yollarını açıyoruz. Önümüzdeki ay TÜSİAD başkanı Erol Bilecik beyin de davetli olduğu HİSKAF’a (Hatay İnsan Kaynakları Fuarı) ve Kariyer Günleri etkinliğine İSTE olarak 16-17 Mart tarihlerinde ev sahipliği yapacağız. Daha sonra  4-6 Mayıs tarihleri arasında ‘Teknoversite Günleri’ etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. AB temelinde daha büyük projelerimizi DOĞAKA desteğini alarak da gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İSTE olarak yine kısıtlı olanaklara rağmen sportif faaliyetlerimizle de biz varız diyoruz.

Kentimizim Denizcilik ve Turizm potansiyeline katkı sağlamak ve yön vermek üzere çalışmalarımız var. Önümüzdeki süreçte Kruvaziyer turizmi ve körfezimizi yakından ilgilendiren önemli bir çalıştayı gerçekleştireceğiz.  AR-GE TV ve Sanayi 4.0 teknolojisine yatırım yapıyoruz.

Tüm bu çalışmaların daha hızlı ve güçlü gerçekleştirilmesi için temelimiz olan Merkez Kampusumuzun fiziksel olanaklarının daha da artırılması gerektiğini hatırlatarak bize gösterilen desteğin daha artarak devam etmesini bekliyoruz. Kampusumuzun olanakları kalitesi ve gücü ne kadar hızlı artarsa başarıların hızlanması ve üniversitemizin gelişmesi de o ölçüde hızlanacaktır.

Sonuçta bu bir ekip çalışmasıdır. Tek başınıza büyük şeyler başarabilmeniz mümkün değil. Bizi destekleyen tüm Kurum ve kuruluşlara, Basın mensuplarına, İskenderun halkına, tüm ekibimize, tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Bir saati aşkın bir sürede İSTE ile ilgili önemli bilgilerin paylaşıldığı sohbet,  kentin tek radyosu MEGA RADYO stüdyolarında gerçekleşti.  FM bandı 97.7 frekansından, www.megaradyoiskenderun.com ve www.megatviskenderun.com adresleri üzerinden internetten de canlı olarak yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik yapımcılığını Mega Haber Müdürü Mustafa Mert gerçekleştirdi. Program dinleyenlerden yoğun ilgi gördü. 

 
Tarih       : 15 Şubat 2017
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur