Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ocak 2022 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Dr. Atilla Kara: ‘Alzheimer Ertelenebilir’

 

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta nöroloji ile ilgili konular konuşuldu.

Perşembe sabahları Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta nöroloji ile ilgili konular konuşuldu. Mega Medya Grubu Genel yayın yönetmeni, deneyimli gazeteci, radyocu Semir Yazıcı’nın sunduğu Programın canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, nörolojik hastalıkları ile ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Özel Gelişim Hastanesinin başarılı ve deneyimli hekimlerinden Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, Migren, Epilepsi, Alzheimer, Felç, Parkinson gibi hastalıklar hakkında önemli bilgiler verdi.

Nöroloji’nin, beyin ve sinir sistemi bozuklukları ve hastalıklarının tedavisiyle ilgilenen bir bilim dalı olduğunu söyleyen Dr. Atilla Kara, baş ağrısı, baş dönmesi, bayılma, istemsiz hareketler, unutkanlık, ellerde titreme, uyku bozuklukları, felç durumları ve bel, boyun ağrıları gibi şikâyetleri olanların nöroloğa başvurması gerektiğini belirtti.

Nörolojik hastalıkların iş gücü verimini ve üretkenliği engellediğinden dolayı son zamanlarda ciddiye alındığını belirten Dr. Kara” baş ağrısı, yeri, şiddeti, süresi, sıklığına göre değişir ve tedavisi bu bulgulara göre yapılır. Halk arasında titreme olarak bilinen Parkinson hastalığı, hareket bozuklukları ile seyreden bir beyin hastalığıdır ve tedavisi mümkündür.

Eşyalarının yerini unutma, bozuk düşünce ve hafıza kayıpları, günlük işleri yapmakta zorluk gibi belirtileri olan Alzheimer hastalığı 60’lı yaşlardan sonra daha sık görülür. Sağlıklı beslenme, egzersiz, sigarayı bırakma ve alkol kullanmama, kitap okuma, zeka geliştirici oyunlar oynama gibi faaliyetlerin Alzheimer hastalığını önlerken doğru tedavi yöntemiyle de ertelenebilir.” dedi.

Nöroloji ile ilgili teşhis, tanı, tedavi ve önlemlere dair bilgileri samimiyetle paylaşan Dr. Atilla Kara, özel gelişim hastanesinin gelişmiş teknolojik yöntemlerinden de bahsederek hastaların şehir dışına çıkmalarına gerek kalmadığını yeterli teknolojik cihazların ve laboratuvarların özel gelişim hastanesinde mevcut olduğunu söyledi.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur