Mega Radyo İskenderun
Kentin Tek Radyosu

 
 HÜSEYİN GÜLMEZ (Arnavutluk ) ,   Merhabalar iskenderun t tipi cezaevinde olan kardeşim mehmet ihsan gülmez ve koğuşundaki arkadaşlarına armağan olsunbrAhmet kayadan ağlama bu günler gelip geçer babam...          |           Emir Aşkaroğlu (İskenderun) ,   Sevgili dostlarım İlke ve Emreden "Beni Vur" parçasını rica ediyoruz. Sevgiler......          |           Şebnem (Demirçelik) ,   Ayrılık aman ayrılığı istiyorum...          |           Mine (İskenderun ) ,   Katerina Dalaka, survivor da yunan takımına sonradan katılan bir yarışmacı ve oldukça başarılı o nedenle sanırım bu kadar merak. Ama herhangi bi bahis söz konusu degil...          |           Elvis (Konya) ,   Ahmet Kayadan Başım Belada parçasını Filiz için istiyorum....          |           Erdoğan Coşkun (Hatay) ,   İskender’un T tipi kapalı cezaevi C3 kovuş Abdülaziz KOÇ Seni çok seviyoruz kardeşin Erdoğan Coşkundan bu Parça sana gelsin Mustafa Özarslan Kahpe Felek ...          |           Ahmet erkek (Iskenderun ) ,   Merak ettiğim bir husus var radyo dinlemeye bayılırım ancak iskenderun da çok fazla radyo yok sizi dinliyorum sizde de bi sıkıntı var şarkının ortasında reklama giriyorsunuz burdaki amaç nedir onu merak ediyorum tamam para kazanıyorsunuz ama olmaz şarkı ortasında reklam olmaz ...          |           Emrah (erzin) ,   İyi günler redyo mega fm sitedenizdeki linkte tarayıcı üzerinden dinleniyor fakat ben radyoyu uygulama üzerinden dinlemek istiyorum Radyoyu dinlemek için herhangi bir uygulama kullanıyormusunuz yardımcı olursanız çok sevinirrim iskenderunu çok seviyorum hatayın incisi iskenderuna selamlar ...          |           HÜDA (heryer isk.) ,   SIRADAKİ PARCA MİTHAT AMCAMA VE CAN BABAMA VE SİZİERE ARMAGANIM OLSUN:)br...          |           Mubarek Alpkıray (AdıyamanKahta) ,   Merhaba, ilk defa dinliyorum programı, muhabbet fevkalade güzel. çok değerli Yasin Hocama sualim olacaktır, gelecek kaygısı bir takıntı olabilir mi? Hayırlı akşamlar :) ...          |         
24 Ocak 2022 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Doç. Dr. Karaca ve Op. Dr. Bahadır; ‘Obezite Kaderiniz Değil’

 

Mega Radyo’da Perşembe sabahları canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanları Doç. Dr. Turgut Karaca ve Op. Dr. Halil Mert Bahadır ile Genel Cerrahi ile ilgili sağlık konuları konuşuldu.

Mega Radyo’da Perşembe sabahları canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ programında bu hafta İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanları Doç. Dr. Turgut Karaca ve Op. Dr. Halil Mert Bahadır ile Genel Cerrahi ile ilgili sağlık konuları konuşuldu.

Mega Medya Grubu Genel yayın yönetmeni, deneyimli gazeteci, radyocu Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu Programın canlı yayın konukları İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanları Doç. Dr Turgut Karaca ve Op. Dr. Halil Mert Bahadır obezite ve genel cerrahi hastalıkları ile ilgili önemli bilgileri paylaştılar. Gelişim Hastanesinin başarılı ve deneyimli hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca ve Op. Dr. Halil Mert Bahadır obezite ve diğer cerrahi müdahalelerde ekip olarak birlikte çalıştıklarını belirtti.

Obezite’nin gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer aldığını belirten Doç. Dr. Turgut Karaca obezitenin tedavisinin mümkün olduğunu ve ideal tedavinin de doğru beslenme ve spor olduğunu söyledi. Obezite’nin nedenleri arasında aşırı ve yanlış beslenme alışkanlıkları, yetersiz fiziksel aktivite ve yaşam şeklinin etkili olduğunu belirten Karaca ; ” Obezite cerrahisinde en sık uyguladığımız yöntem, tüp mide ameliyatıdır. Laporoskopik yöntemle gerçekleştirdiğimiz operasyonla midenin yüzde 80’ini alıyoruz. Önemi bir sağlık sorunu olan obezite, estetik bir sorun olmasından çok; yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi sorunlara neden olabilecek önemli bir hastalıktır. Obezite ameliyatı, bu konuda en etkili yöntemdir. Obezite ameliyatı sonrası; hastanın insülin direnci düzeliyor, açlık hissi yok oluyor ve yağ yakımı daha da kolaylaşıyor. Obezite ameliyatı sonrası hasta kilosuna dikkat etmeli. Ameliyattan sonra kilo alınmayacağının hiçbir garantisi yoktur.” şeklinde konuştu. 

Op. Dr. Halil Mert Bahadır ise genel cerrahi hastalıklarından tiroid, hemoroid, kıl dönmesi, hemoroid, fistül cerrahisi, safra kesesi hastalıklarından bahsederek, Laser tedavisi,  laparoskopi ve kolonoskopi gibi yöntemleri de dinleyicilerle paylaştı.

Gelişim hastanesi olarak ekipçe gelişmek ve daha etkili tedaviler uygulamak için sık sık makale okuduklarını ve yeni yöntemleri yakından takip ettiklerini söyleyen Op. Dr. Halil Mert Bahadır hastane olarak deneyimli bir kadroya sahip olduklarını söyledi. Dr. Bahadır; ”gelişen teknolojiyle birlikte tecrübe arttı, ameliyat süreleri kısaldı, riskli vakalar azaldı. Gelişim hastanesi yoğun bakımı üst düzey hizmet vermekte. Deneyimli ekip arkadaşlarımızın olması hastanemizin büyük avantajı. Önümüzdeki yıllarda da Gelişim Hastanesi adından sıkça söz ettirecek” ifadelerini kullandı.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Şirvan Selçuk yönetti.

 
Tarih       : 08 Nisan 2020
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur